GTranslate

English Portuguese Spanish

Іран вимагатиме від США компенсувати збитки від ударів по його ядерних об’єктах - МЗС

01 Agosto 2025
Іран вимагатиме від США компенсувати збитки від ударів по його ядерних об’єктах - МЗС

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що для поновлення переговорів зі США щодо іранської ядерної програми Вашингтон має відшкодувати збитки, завдані ударами американських військових по ядерних об’єктах країни

Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.

«Сполучені Штати повинні пояснити, чому вони напали на нас у розпал переговорів, і гарантувати, що не повторять цього під час майбутніх раундів перемовин… Вони повинні компенсувати Ірану завдані ними збитки», – сказав Арагчі.

Він розповів, що під час і після 12-денної війни обмінювався повідомленнями зі спецпосланцем президента США Стівом Віткоффом та сказав тому, що для вирішення багаторічного протистояння з приводу ядерної програми Ірану потрібне рішення, від якого виграють усі.

«Шлях до переговорів вузький, але не неможливий. Мені потрібно переконати своє керівництво, що якщо ми підемо на переговори, інша сторона підійде зі справжньою рішучістю укласти взаємовиграшну угоду», – заявив іранський топдипломат.

За його словами, він наголосив американському спецпосланцю, що така угода має включати фінансову компенсацію, і Віткофф нібито переконував, що Вашингтон може погодитись на таку угоду, та запропонував відновити переговори.

«Моє послання Віткоффу не таке вже й складне. Як я сказав, нещодавня агресія (удар ЗС США по ядерних об’єктах Ірану 22 червня – ред.) довела, що немає військового рішення для ядерної програми Ірану, але рішення можна знайти шляхом переговорів», – розповів Арагчі.

Уряд США оголосив про запровадження нових обмежень проти Ірану, назвавши їх «найбільшим пакетом санкцій» з 2018 року, що запроваджуються проти судноплавної імперії, пов'язаної з режимом у Тегерані.

Джерело Укрінформ