В Україні зареєстровано шість субстанцій на основі медичного канабісу, ще 18 перебувають у процесі реєстрації
Кабмін затвердив на 2026 рік обсяги квот для виробництва, зберігання, ввезення та вивезення наркотичних засобів і психотропів, а також для культивування рослин, що містять такі речовини. Про це повідомила пресслужба уряду.
Зокрема, вперше були визначені квоти субстанцій на основі медичного канабісу. Йдеться про ввезення для використання у науковій та науково-технічній діяльності, для виробництва ліків та готових лікарських засобів, внесених до держреєстру.
В Україні наразі зареєстровано шість субстанцій на основі медичного канабісу, ще 18 перебувають у процесі реєстрації.
Згідно із додатком до постанови, обсяг квот на тетрогідроканабінол становить 493 535 грамів на виготовлення, 592 168 грамів – на ввезення до України з метою використання у науковій та науково-технічній діяльності, для виробництва ліків та для готових лікарських засобів, 100 грамів – на вивезення, 592 068 грамів – на зберігання.
"Квоти на метадон сформовані з урахуванням потреб програми замісної підтримувальної терапії. Станом на листопад 2025 року лікування отримували 29 112 пацієнтів. Обсяги квот на кодеїн визначено з урахуванням внутрішніх потреб, експорту та можливого зростання попиту. Комбіновані лікарські засоби, що містять малі кількості кодеїну і не підлягають квотуванню, у таблицях не враховуються", – заявили у пресслужбі.
У Кабміні зазначили, що затвердження квот зумовлене не лише регуляторними вимогами, а й воєнним станом та зростанням кількості пацієнтів, які потребують препаратів з підконтрольними речовинами, зокрема військових із важкими травмами.