Прокурори Київської обласної прокуратури висунули підозри двом директорам навчальних закладів у зловживанні службовим становищем, що спричинило збитки бюджету на майже 10 млн грн (ч. 2 ст. 364 КК України)
Розслідування показало, що керівники уклали угоди з приватною компанією на поставку укриттів для цивільного захисту. Проте споруди не відповідали державним стандартам і технічній документації. Незважаючи на це, директори підписали всі акти прийому та накладні.
Експертні дослідження довели, що поставлені конструкції не мають необхідних захисних властивостей, випробування не проводилися, а висновки були суто теоретичними. У результаті майже 10 млн грн було безпідставно виплачено підряднику.
Директорам загрожує до 6 років позбавлення волі. Питання про запобіжний захід наразі вирішується.
Розслідування триває силами детективів БЕБ у Київській області за участі ДСР Нацполіції.
Нагадуємо: відповідно до Конституції, вина особи має бути доведена лише обвинувальним вироком суду.