Микола Калашник, голова Київської ОДА, підписав Угоду про співробітництво між Київщиною та регіоном Іль-де-Франс. Документ окреслює стратегічні напрями взаємодії та створює умови для реалізації нових спільних проєктів
Співпраця між двома регіонами триває з 2022 року, коли було укладено Меморандум про порозуміння — перший крок до системної взаємодії. За цей час сторони налагодили ефективний діалог, отримали гуманітарну підтримку та створили механізми координації зусиль щодо відновлення громад. Партнерство довело свою практичність і стало важливим фактором підтримки у воєнний час.
Підписана Угода суттєво розширює сфери співпраці. Вона охоплює економіку, технологічні інновації, цифрову трансформацію, штучний інтелект, кібербезпеку та промисловий потенціал. Значний акцент робиться на екологічній стійкості, розвитку відновлюваної енергетики, інноваційного аграрного виробництва й зеленого фінансування. Передбачено також спільні проєкти в освіті, культурі, науці, молодіжних обмінах та збереженні культурної спадщини. У сфері охорони здоров’я Угода включає питання реабілітації постраждалих від війни та обміну досвідом між спеціалістами. Окремий пріоритет — реконструкція територій, технічна допомога та залучення міжнародних фінансових інструментів.
Угода має довгостроковий характер і узгоджується з європейськими підходами до розвитку регіонів. Для Київщини це — шанс посилити стійкість, інституційну спроможність та пришвидшити рух до інтеграції в європейську спільноту.
«Під час робочого візиту до Франції ми проводимо ряд зустрічей для узгодження наступних кроків і проєктів, що мають стратегічний вплив. Вдячний Валері Пекресс та регіону Іль-де-Франс за незмінну підтримку України. Підписання Угоди — важливий етап у формуванні сучасного курсу розвитку Київщини», — зазначив Микола Калашник.
Нагадаємо, Київщина невдовзі отримає 260 сучасних автобусів, які передає Іль-де-Франс.