Під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака відбулося засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад. Головною темою стало виконання Стратегії, що гарантує право кожної дитини виховуватися в сім’ї, а не в інтернаті
Голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник відзначив, що ця тема є особливо важливою для регіону.
«Київщина стала однією з пілотних областей у впровадженні сімейних форм виховання. Уже п’ять громад працюють над створенням дитячих будинків сімейного типу, прийомних і патронатних сімей. У нас понад три тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і більш як 90% з них зростають у сімейних умовах», — наголосив він.
Окрему увагу приділяють забезпеченню житлом нових родин та сімей, що виховують дітей із числа внутрішньо переміщених. За два роки у регіоні придбано й зведено понад 15 будинків, де оселилися діти з різних областей України. Крім того, для дитячих будинків сімейного типу Київщина надає практичну підтримку: нещодавно передали п’ять автомобілів, а загалом за час реалізації програми — уже 28.
«Регіон також активно залучений до роботи зі збору даних про дітей, яких росія незаконно вивезла чи намагалася депортувати. Ми вже організували супровід і повернення понад 200 дітей, що перебували в зоні ризику. Наш принцип незмінний: жодна дитина не повинна залишатися без сім’ї й турботи. Київщина працює над цим щодня — разом із громадами, міжнародними партнерами та всіма, хто ставить добробут дітей на перше місце», — підкреслив Микола Калашник.