GTranslate

English Portuguese Spanish

Микола Калашник: У Богуславі з’явився один із найбільших мобільних реабілітаційних центрів в Україні

22 Septiembre 2025
Микола Калашник: У Богуславі з’явився один із найбільших мобільних реабілітаційних центрів в Україні

У Богуславі на базі центральної лікарні відкрили мобільний реабілітаційний центр. У заході взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник та Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

Це перший в країні мобільний модуль такого зразка, обладнаний спеціальною ерготерапевтичною кухнею.

«Ми створили цей центр для того, щоб сучасна та якісна реабілітація була доступною там, де вона справді необхідна. Щоб не пацієнт їхав у пошуках допомоги, а допомога приїжджала до нього. Тут зосередимо увагу на ветеранах, військових, людях із травмами, інсультами, ампутаціями, тобто на тих, хто долає складний шлях відновлення та повернення до повноцінного життя», — зазначив Микола Калашник.

Богуславський мобільний модуль став одним із найбільших в Україні, його площа сягає 116 квадратних метрів. Тут працюватиме мультидисциплінарна команда фахівців: лікарі з фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопеди, психологи, масажисти та кейс-менеджери. Всі вони пройшли підготовку й мають досвід роботи з ветеранами та людьми, які потребують різних видів реабілітації.

Щодня центр зможе обслуговувати до 14 пацієнтів індивідуально чи в групах, а щомісяця допомогу тут отримуватимуть понад 250 осіб. У модулі передбачені зали для фізичної терапії, занять з ерготерапевтом, роботи з психологом і навчальних програм.

Окрему увагу приділено ергокухні — простору, де пацієнти відновлюватимуть навички самостійного життя: вчитимуться готувати, користуватися побутовою технікою, адаптуватися після протезування чи перенесених травм та інсультів.

У Київській області вже працюють подібні мобільні центри в Обухові, Василькові та Славутичі. У найближчих планах — відкриття таких же модулів у Таращі, Яготині та Кагарлику, а також поширення ініціативи на всю область.

Проєкт став реальністю завдяки співпраці з ПриватБанком, компанією Visa, фондом «Майнді», Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів, ГО «Безбар’єрність» та Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативою першої леді Олени Зеленської.

«У Богуславі мешкає понад 800 ветеранів, і ми створюємо простір, де вони можуть отримати не лише реабілітаційні послуги, а й правову, психологічну та соціальну підтримку. У громаді вже діє ветеранський простір із кейс-менеджерами, психологами та реабілітологами. Ми прагнемо, щоб кожен ветеран відчував не просто доступність сервісів, а й щиру підтримку, розуміння та повагу. Це не просто модуль — це про гідність, відновлення та віру в те, що навіть після найважчих випробувань можна повернутися до повноцінного життя», — підкреслив Микола Калашник.