GTranslate

English Portuguese Spanish

На Київщині продовжується встановлення когенераційних установок — Микола Калашник

21 Octubre 2025
На Київщині продовжується встановлення когенераційних установок — Микола Калашник

Київська область упевнено рухається до енергетичної незалежності завдяки розвитку когенераційних систем. Про це повідомив голова Київської ОДА Микола Калашник

«Попри постійні атаки на критичну інфраструктуру, ми зміцнюємо енергетичну стійкість регіону. Розвиток розподіленої генерації та когенераційних установок — це запорука безпеки наших громад», — підкреслив він.

У регіоні вже діють 33 когенераційні установки із загальною потужністю понад 71,6 МВт, 20 з яких запущено цьогоріч. Їхня сумарна потужність становить 55,4 МВт.

Таке обладнання дозволяє одночасно виробляти тепло й електроенергію, мінімізуючи втрати енергії та підвищуючи ефективність споживання. Для громад це означає меншу залежність від централізованих мереж і більшу стабільність в умовах викликів.

«До кінця року запустимо ще 18 когенераційних установок потужністю 9,1 МВт. Дякую міжнародним партнерам за допомогу. Розвиток цих технологій — важливий крок до створення сучасної й незалежної енергетичної системи Київщини», — підсумував Микола Калашник.