GTranslate

English Portuguese Spanish

На Київщині розглянули енергостійкість, відновлення та зв’язок під час засідання Ради оборони

06 Noviembre 2025
На Київщині розглянули енергостійкість, відновлення та зв’язок під час засідання Ради оборони

На засіданні оперативного штабу Ради оборони Київської області обговорили безпекові виклики, стан енергетичної інфраструктури та підготовку регіону до зимового періоду. Про це повідомив начальник КОВА Микола Калашник

Він подякував силовикам і ДСНС за аналітику ситуації та відзначив тепловиків за злагоджену роботу — опалювальний сезон стартував. Також були розглянуті питання зимового утримання доріг: техніка на чергуванні, необхідні ресурси сформовані.

За словами Калашника, енергетики модернізували понад 3100 км ліній і очистили ще майже 3000 км трас. Це суттєво підвищує надійність електромереж.

Водночас бізнес Київщини значно наростив імпорт електроенергії. Обсяги імпорту зросли в рази, що зменшило потребу у відключеннях населення. «Дякую бізнесу — це приклад реальної стійкості в дії», — заявив керівник ОВА.

Паралельно продовжується відновлення інфраструктури, зруйнованої росією. Школи, садочки, лікарні, адмінбудівлі й житло — на завершальних етапах робіт за державними та міжнародними програмами.

Також триває забезпечення стабільного зв’язку: вузли мобільних операторів отримують резервне живлення. Хоча 60% користувачів мають xPON, лише 20% користуються цим під час відключень. Для цього потрібно живити маршрутизатори від павербанків.

Калашник підкреслив: ключове — швидке реагування влади та постійна комунікація з людьми.