На засіданні оперативного штабу Ради оборони Київської області обговорили безпекові виклики, стан енергетичної інфраструктури та підготовку регіону до зимового періоду. Про це повідомив начальник КОВА Микола Калашник
Він подякував силовикам і ДСНС за аналітику ситуації та відзначив тепловиків за злагоджену роботу — опалювальний сезон стартував. Також були розглянуті питання зимового утримання доріг: техніка на чергуванні, необхідні ресурси сформовані.
За словами Калашника, енергетики модернізували понад 3100 км ліній і очистили ще майже 3000 км трас. Це суттєво підвищує надійність електромереж.
Водночас бізнес Київщини значно наростив імпорт електроенергії. Обсяги імпорту зросли в рази, що зменшило потребу у відключеннях населення. «Дякую бізнесу — це приклад реальної стійкості в дії», — заявив керівник ОВА.
Паралельно продовжується відновлення інфраструктури, зруйнованої росією. Школи, садочки, лікарні, адмінбудівлі й житло — на завершальних етапах робіт за державними та міжнародними програмами.
Також триває забезпечення стабільного зв’язку: вузли мобільних операторів отримують резервне живлення. Хоча 60% користувачів мають xPON, лише 20% користуються цим під час відключень. Для цього потрібно живити маршрутизатори від павербанків.
Калашник підкреслив: ключове — швидке реагування влади та постійна комунікація з людьми.