Єдиний суднобудівний завод України, який працює, отримав гроші на унікальне судно
Компанія "Нібулон" залучила 7,8 млн євро від німецької організації DEG Impulse gGmbH в межах програми develoPPP. На ці гроші вона планує побудувати 90-метрову морську платформу для розмінування, повідомила пресслужба компанії в понеділок, 23 лютого.
Судно буде займатися очищенням замінованих акваторій із використанням безпілотних підводних систем, зокрема ROV (дистанційно керованих апаратів), AUV (автономних підводних апаратів) та інших UUS (безпілотних підводних систем).
Очікується, що воно дасть змогу розмінувати понад 10 кв. км акваторії Чорного моря та внутрішніх водних шляхів у Миколаївській і Херсонській областях – критично важливих для безпечного експорту зерна та судноплавства.
Будівництвом займатиметься завод Нібулону – єдине суднобудівне підприємство на вільній території України, яке зараз працює.