Очільник уряду Нідерландів Дік Схооф вважає нормальним те, що наповнення фонду для виплати репарацій лишається невизначеним, поки триває активна війна
Про це він заявив у коментарі журналістам перед початком дипломатичної конференції у Гаазі.
За словами Схоофа, відтермінування цього питання на період після перемир'я є стандартним рішенням.
"Я вважаю, що цілком нормально вести переговори про репарації вже після війни. Спочатку ми маємо переконатися, що можемо припинити вогонь і нарешті досягти миру. І тоді цілком нормально говорити про репарації та відновлення країни", – пояснив він.
Втім, прем'єр Нідерландів визнав, що одночасно певні дискусії на цю тему тривають на майданчику ЄС: "Це також є частиною дискусії, яку ми ведемо в ЄС, коли йдеться про так звані заморожені активи".
Дік Схооф заявив також, що уряд Нідерландів підтримує пропозицію Єврокомісії (яка у одній з версій включає спрямування частини заморожених активів на репарації), однак наразі зарано говорити про те, у якій формі буде ухвалене рішення.
Як повідомлялося, Зеленський прибув до Нідерландів для участі у конференції щодо створення Компенсаційної комісії.
Примітно, що Угорщина представлена на найнижчому рівні на конференції щодо репарацій.