Це найбільший річний платіж музичній індустрії в історії
Spotify виплатив музичній індустрії понад $11 мільярдів у 2025 році. Про це повідомляє Bloomberg. За даними платформи, це найбільший річний платіж від роздрібного продавця в історії музичної індустрії. Виплати зросли більш ніж на 10% порівняно з попереднім роком.
Шведська стримінгова платформа активно конкурує за музикантів з іншими великими гравцями – YouTube та Apple. У жовтні YouTube заявив, що виплатив музичній індустрії понад $8 мільярдів за 12 місяців з липня 2024-го до червня 2025 року. Spotify випередив конкурента за обсягом виплат.
"Оскільки Spotify виплачує індустрії дві третини всіх доходів від музики – майже 70% від того, що ми отримуємо – зі зростанням доходів Spotify зросли й музичні виплати", – йдеться у блозі компанії.
Решту коштів Spotify реінвестує в розвиток платформи. Компанія розширює формати контенту – додає подкасти, відео та аудіокниги.
Нещодавно Spotify підвищив ціни на преміум-плани підписки на кількох ринках. Мета – збільшити прибутки та використати велику базу користувачів для стимулювання зростання.
На кінець третього кварталу кількість активних користувачів щомісяця становила 713 мільйонів.
13 грудня стало відомо, що російських виконавців блокуватимуть на Spotify, Apple Music та інших стримінгових платформах за рішенням Ради національної безпеки та оборони.