GTranslate

English Portuguese Spanish

Столичні слідчі повідомили про підозру керівнику військово-цивільної адміністрації за співпрацю з російськими окупантами

01 Julio 2022

Правопорушник був обраний на посаду селищного голови ще до окупації території Херсонщии

Під час окупації посадовець фактично перейшов на бік ворога та добровільно продовжив здійснювати свої владні повноваження на керівній посаді, запропонованій російськими загарбниками.

Слідчі Головного управління Національної поліції у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрили 31-річного уродженця Херсонської області за добровільне зайняття посади у незаконних органах влади, створених загарбниками на тимчасово окупованій території.

Правоохоронці встановили, що фігурант був обраний на посаду голови одного з селищ на Херсонщині ще до початку окупації цієї території. У подальшому, коли почались бойові дії на території України, у березні 2022 року чоловік домовився з російськими окупантами, перейшов на бік ворога та продовжив здійснювати свої владні повноваження вже на окупованій території на посаді керівника військово-цивільної адміністрації.

Тим самим зловмисник діяв всупереч національній безпеці, державному суверенітету та територіальної цілісності України.

Наразі слідчі заочно повідомили фігуранту про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України - добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.