Міністр енергетики Туреччини закликав захистити постачання нафти і газу в Чорному морі після того, як три російські танкери стали мішенню біля турецького узбережжя
Про це повідомило агентство АР.
заявив, що Туреччина стурбована не тільки загрозою для судноплавства, але й для двох підводних трубопроводів, "Блакитний потік" і "Турецький потік", які транспортують природний газ з Росії до Туреччини.
Згадуючи про підрив "Північних потоків" у 2022 році, Байрактар вказав на залежність Туреччини від імпортного газу.
"Ми закликаємо всі сторони не втягувати енергетичну інфраструктуру в цю війну, тому що вона є частиною повсякденного життя людей", – сказав він під час пресконференції в середу.
"Ми повинні забезпечити безперебійність енергопостачання в Чорному морі та у протоках (Босфор і Дарданелли)", – додав він.
Раніше повідомлялося, що 28 листопада в Чорному морі внаслідок зовнішніх ударів загорілися два підсанкційні танкери біля узбережжя Туреччини. Джерела "УП" в СБУ заявили, що це була спецоперація Служби безпеки України.
2 грудня стало відомо, що ще один російський танкер був атакований неподалік берегів Туреччини.