GTranslate

English Portuguese Spanish

У Києві запускають механізм повернення коштів, вкрадених через корупцію в КМДА

03 Noviembre 2025
У Києві запускають механізм повернення коштів, вкрадених через корупцію в КМДА

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко у своєму Telegram-каналі повідомив про реалізацію механізму повернення до бюджету столиці коштів, які були викрадені зі сфери соціальної та ветеранської підтримки через корупційні схеми

Нагадаємо, раніше цього року Служба безпеки України викрила керівництво Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА та пов’язаних з ним підприємців у масштабних розкраданнях коштів, призначених для допомоги хворим громадянам і ветеранам. Зловмисники виводили гроші через підставних осіб, а далі витрачали їх на оренду елітної нерухомості та автомобілі. Сума збитків становить близько 75 млн грн.

За словами Тимура Ткаченка, зараз учасники незаконних схем визнають свою провину та погоджуються на компенсацію збитків. Оскільки КМВА є потерпілою стороною, адміністрація використала механізм представлення власних інтересів та відшкодування збитків, відновивши процес, який раніше Київська міська прокуратура не могла просунути через відмови посадовців КМДА.

На першому етапі, за процедурою, буде повернуто 12,5 млн грн та 6 автомобілів, які зарахують як компенсацію втрат на рахунки Київради. Після цього, відповідно до законного порядку, майно і кошти передадуть на потреби Сил безпеки та оборони України.

Ткаченко наголосив, що попереднє керівництво мерії не шукало шляхів повернути вкрадені в громади кошти, фактично не вважаючи себе і киян потерпілими.

«Дякую Київській міській прокуратурі та СБУ за кропітку роботу та за справедливість», — підкреслив начальник КМВА.