GTranslate

English Portuguese Spanish

В Одеській області будують завод із виробництва солі: хочуть покрити 50% потреб ринку

26 Noviembre 2025
В Одеській області будують завод із виробництва солі: хочуть покрити 50% потреб ринку

ТОВ "Чорноморський солезавод" планує виробляти харчову і технічну сіль

ТОВ "Чорноморський солезавод" завершує будівництво заводу з виробництва харчової та технічної солі в Одеській області. Запустити підприємство потужністю 15 000 тонн солі за місяць планують у січні 2026 року, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Національного природного парку "Куяльницький".

Будівництво солезаводу розпочалося у 2024 році. У проєкт вклали $2,8 млн, залучених через програму "5-7-9%".

"За допомогою фахівців з Артемсолі та турецької компанії SALT PLUS ми створюємо перший в Україні завод із виробництва солі в промислових масштабах, який буде використовувати інноваційні комплексні технології", – розповів співзасновник підприємства Віталій Руденко.

Перероблювання солі включатиме декілька етапів глибокого очищення, подрібнення та унікальний метод сушіння.

Це, за словами Руденка, дасть змогу покрити понад 50% потреб ринку солі України.

Підприємство також долучиться до відновлення Куяльницького лиману, рівень солоності в якому останнім часом критично зріс. Показники перевищують природну норму у кілька разів, що загрожує унікальним лікувальним грязям.

"У спеку рівень солоності у Куяльника перевищує 300 проміле. Для збереження грязей та їх відтворення потрібно зменшити цей показник до 180-250 проміле", – пояснили в Нацпарку.

Наразі парк разом із фахівцями заводу розробляє рішення, яке дозволить знизити солоність лиману без залучення бюджетних коштів.

Щоб знизити мінералізацію лиману, будуть застосовувати метод басейнового осадження надлишкових солей. Сіль збиратимуть у спеціальних басейнах після її осадження та перероблятимуть на заводі.

Таку технологію, розповіли у НПП "Куяльницький", уже використовують США, Іспанія, Туреччина та інші країни.

  • 25 травня 2022 року через бойові дії в Донецькій області зупинилося держпідприємство "Артемсіль", яке забезпечувало 100% потреби країни. Зараз воно перебуває на території, яку тимчасово окупувала Росія. Україні доводиться імпортувати сіль навіть з Африки.
  • Фактично єдиним в Україні видобувачем камʼяної солі є Катіон Інвест. 7 листопада компанія після півторарічної перерви поновила видобування на Тереблянському родовищі в Закарпатській області.
  • З розсолів сіль методом випарювання добувають у ДП "Солевиварювальний Дрогобицький завод" на Львівщині. А в липні 2025-го анонсували відновлення видобутку солі в Івано-Франківській області.
Джерело LIGA.net